طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت همانطور که از اسم آن پیداست از اهمیت بسزایی در بین طراحان داخلی و افراد مختلف برخوردار است. شاید طراحی این بخش از فضای اداری در ابتدا بسیار ساده تلقی گردد ولی با وارد شدن به قسمت طراحی به این موضوع پی خواهید برد که در طراحی داخلی اتاق مدیریت باید به نکات جزئی و کلی بسیاری توجه نمود که علاوه بر حفظ دیسیپیلین فضای مربوطه، بسیار کارآمد بوده و از زیبایی خاصی نیز برخوردار باشد. نکته قابل توجه آن است که ما در دیزاین داخلی واحد مدیریت نیازمند فضایی خشن، خشک و تاریک نیستیم بلکه نیاز به داشتن اتاقی سرشار از حس آرامش با دکوراسیون شیک و لوکس داریم که مطمئناً با رعایت اصول کلی و پیاده سازی اهداف و درخواست های کارفرما از تصمیم به اجرای تغییرات فوق به آن دست پیدا خواهید کرد.

برای درک بهتر موضوع در ذیل عکس های زیبایی از طراحی دکوراسیون اداری یک واحد مدیریت با متراژ حدودی 70 متر مربع در تهران را به اشتراک می گذاریم. همانطور که ملاحظه می فرمایید فضای فوق مربوط به واحد مدیریت یک شرکت نفت و گاز بوده و طی بررسی های انجام گرفته اولیه از پروژه و صحبت با کارفرما نیازمند 2 اتاق مربوط به مدیریت های ارشد، مسئول دفتر مدیرعامل و بخش انتظار، اتاق کنفرانس جهت جلسات محرمانه، آبدارخانه جهت پذیرایی از مهمانان ویژه و… می باشد.

تیم طراحی پس از برداشت اولیه از محیط و در جریان قرار گرفتن نظرات کارفرما، ابتدا سبک مدرن را برای طراحی این پروژه برگزید چرا که مشتری علاقه فراوانی به طراحی های ساده، شیک و مینیمال داشت و علاوه بر آن بر رعایت اصول فن شویی در فضای فوق تاکید فراوان داشت. بنابراین بخش طراحی پروژه فوق با ترسیم نقشه های دو بعدی و اعمال چندین مرحله تغییرات شروع به کار نمود و در نهایت با رعایت اصولی که در بالا به آنها اشاره شد طراحان داخلی موفق به خلق این دکوراسیون داخلی زیبا و چشمگیر شدند که این امر رضایت کارفرما را در بر داشته است.

به طور قطع می توان گفت که در طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت به علت حضور افراد و مهمانان ویژه باید به الزامات و قواعدی فراتر از باقی بخش ها پرداخت که از آن جمله می توان به گزیده ای از موارد اشاره نمود.
1- انتخاب مناسب سبک معماری (مدرن ، کلاسیک و…):
2- نور طبیعی
3- گیاهان سبز
4- روشنایی مصنوعی
5- لوازم دکوراتیو
همانطور که در تصاویر به اشتراک گذاشته شده ذیل مشاهده می نمایید در پروژه مذکور به دلیل علاقه کارفرما و از طرف دیگر با توجه به کوچک بودن ابعاد واحد اداری بهترین گزینه جهت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی سبک مدرن می باشد چرا که در فضاهای کوچک رنگ غالب استفاده شده در فضا رنگ های روشن و سفید بوده که این امر به بزرگتر و دلباز شدن فضا کمک شایانی می نماید. این سبک از معماری بی آلایش و ساده و بدون هیچ گونه شلوغی یا طراحی های پیچ در پیچ و بعد دار می باشد چرا که باعث می شود فضا شلوغ و به هم ریخته جلوه کند.
راهکار دیگری که معماران داخلی این پروژه جهت بزرگتر نشان دادن محیط ارائه دادند استفاده بهینه از نور طبیعی محیطی می باشد که با بهره بردن از پرده زبرا به رنگ سفید در اتاق ها و از سوی دیگر به کارگیری پارتیشن شیشه ای با شیشه های شفاف جهت جداسازی اتاق کنفرانس از قسمت ورودی، حس آرامش و راحتی این دفتر کار را دوچندان نموده اند.

از نکات قابل توجه به کار رفته در دکوراسیون اداری این واحد مدیریت توجه ویژه به رنگ سازمانی این مجموعه یعنی آبی لاجوردی می باشد که طراح به زیبایی هر چه تمام تر با ایده های ناب خود این رنگ را در قسمتی از مبلمان اداری، کاغذ دیواری، موکت اتاق مدیریت و لوگوی این مجموعه که در برخی از قسمت ها حک شده به نمایش گذاشته است.


از آنجایی که این محیط اداری مربوط به واحد مدیریت بوده و متقابلاً افراد زیادی در آن رفت و آمد نمی کنند پس بهترین گزینه در زمینه کفپوش کل واحد، موکت می باشد که توجه شما عزیزان را به ترکیب زیبایی از موکت به کار رفته در کف این مجموعه جلب می نماییم که در آن از چند طرح و رنگ خاص و متفاوت استفاده شده است که این امر معماری داخلی آن بسیار جذاب و چشم نواز نموده است.

قابل ذکر است از آیتم های خاص و جذاب به کار رفته در این فضا می توان به استفاده از پوستر و تابلوهای دکوراتیو در راستای حیطه فعالیت این مجموعه اشاره نمود که زیبایی آن وصف ناپذیر می باشد.


شرکت پیرامید طرح با اتکال به خداوند متعال از سال 1380 فعالیت خود را در قالب پروژه های متعدد اداری و تجاری در تمامی نقاط کشور به انجام رسانده است. این مجموعه با استفاده از نیروی انسانی کارآمد و دانش فنی روز دنیا توانسته در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی انواع فضاهای اداری، تجاری و مسکونی تجارب درخشانی را کسب نماید. سرعت بالا،دقت کافی و تجربه فراوان این مجموعه موجب گردیده است تا در طول بیش از یک دهه نقش بسیار مهمی در تجهیز فضاهای گوناگون ایفا نماید. امید است مجموعه حاضر گامی موثر در جهت ارتقای سطح فرهنگ معماری و دکوراسیون داخلی کشور عزیزمان ایران بردارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان زبده ما در مجموعه پيراميد طرح با شماره های 09124398678 – 09121054610 تماس حاصل فرمایید .