8 ایده بسیار جذاب و کاربردی برای دکوراسیون اداری مدارس

8 ایده بسیار جذاب و کاربردی برای دکوراسیون اداری مدارس

ایده های دکوراسیون اداری برای مدارس می توانند ذهنیت مناسبی به شما نسبت به طراحی دکوراسیون اداری مدارس بدهند. این ذهنیت می تواند شما را در افزایش زیبایی و جذابیت مدارس و کلاس های درس یاری کنند. پیرامید طرح در این مقاله می خواهد 8 ایده بسیار جذاب از طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس را برای شما معرفی کند.

شاید شما نتوانید این ایده ها را بطور کامل اجرا کنید، اما قطعا خواهید توانست از نکات مربوط به هر یک از این ایده ها برای افزایش زیبایی مدارس استفاده کنید. ابتدا بیایید به این بحث بپردازیم که چرا طراحی دکوراسیون مهم است.

چرا طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس مهم است؟

 

چرا طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس مهم است؟

معمولا خرابی های مدارس بیش از حد نرمال خانه ها است، به همین دلیل باید چاره ای برای این مشکل در مدارس اندیشید. حال طراحی دکوراسیون برای مدارس نیز همانند طراحی دکور برای منازل باید طبق اصول انجام شود، این اصول می تواند مثل اصول رنگ بندی، ترکیب بندی متریال، کنار هم چیدن وسایل و… طبقه بندی شود.

طراحی دکوراسیون برای مدارس از آنجایی اهمیت دارد که شما می توانید با یک تیر، چند نشان بزنید. برای مثال، می توانید علاوه بر افزایش جذابیت محیط داخلی مدرسه، جذابیت کار برای پرسنل مدرسه و همچنین تحصیل برای دانش آموزان را نیز شیرین تر کنید.

معمولا طراحی اداری مدارس با رنگ های شکیل و جذاب انجام می شود. حال بسته به مقطع تحصیلی دانش آموزان در این مدارس، باید ببینید که از چه رنگ ها و ترکیب رنگ هایی می توانید برای افزایش زیبایی محیط مدرسه استفاده کنید. در این راستا، می توانید پالت های رنگی مختلفی را نیز ببینید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید.

مدارس همیشه باید تمیز و نوساز بنظر برسند، زیرا کهنه و یا کثیف بودن محیط داخلی مدرسه می تواند منجر به کاهش بازدهی کلاس ها و ناامیدی دانش آموزان شود. با توجه به اینکه گاهی اوقات برخی مراسم های مختلف نیز در مدارس برگزار می شود، بهتر است طراحی دکور مدرسه با بهترین ایده ها و بهترین اجرا پیاده سازی شود.

بخش های مختلفی در یک مدرسه وجود دارند که هر یک از آنها باید با توجه به ساختار و کاربرد دکور شوند. معمولا برای طراحی و پیاده سازی دکور اداری مدارس، باید بهترین متریال در هر قسمت انتخاب شده و اصول و نکات طراحی دکور نیز رعایت شوند. در ادامه می خواهیم مهم ترین مزایای طراحی دکور اداری برای مدارس را بررسی کنیم.

مزایای طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس

مزایای طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس

مزایای طراحی دکوراسیون اداری بسیار زیاد اند، بخصوص اگر بخواهید این دکوراسیون اداری را برای مدارس طراحی کنید. مدارس همه روزه نیاز به تمیز کاری و افزایش جذابیت دارند تا حس درس خواندن و تحصیل همیشه در بین دانش آموزان وجود داشته باشد. بطور کلی، می توان به عنوان مهم ترین مزایای طراحی دکوراسیون مدارس، به موارد زیر اشاره کرد:

  1. افزایش زیبایی مدارس با کمترین هزینه ممکن
  2. افزایش عمر مفید متریال موجود در مدارس
  3. کاهش دید نسبت به نواقص ساختمان
  4. افزایش جذابیت محیط برای دانش آموزان و پرسنل
  5. افزایش کاربرد مدرسه در مراسمات مختلف
  6. کاهش هزینه های تعمیرات متوالی
  7. کاهش هزینه های تمیز کاری متوالی
  8. و…

به هر حال هر یک از این مزایا ممکن است در ذهن شما باشند که باعث شوند شما به فکر طراحی دکوراسیون برای مدارس خود بیفتید. ایده های دکوراسیون اداری برای مدارس می توانند علاوه بر بهبود ذهنیت شما نسبت به دکور، باعث کاهش هزینه های مختلف نیز شوند. برای مثال، بگذارید یک مسئله فرضی را بررسی کنیم.

فرض کنید یک مدرسه نیاز به زیباسازی برای سال جدید تحصیلی را دارد. حال اگر این مدرسه بخواهد تمام نواقص ساختمان، دیوارها و کلاس های مختلف را برطرف کند، قطعا هزینه بسیار زیادی در بر خواهد داشت. اما اگر بتوان از چند ایده مختلف دکوراسیون مدرسه استفاده کرده و یک دکور خوب را برگزید، می توان بهترین دکوراسیون را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن پیاده سازی کرد.

این دکوراسیون باید تمام موارد مربوط به پاکیزه و سالم نگه داشتن متریال را پوشش دهد تا بتوان از آن بعنوان یک سد محافظتی در برابر خراب شدن متریال یاد کرد.

در ادامه با معرفی 8 ایده بسیار مهم در این خصوص همراه شما هستیم.

معرفی ایده های مختلف برای طراحی دکور مدارس

معرفی ایده های مختلف برای طراحی دکور مدارس

ایده های مختلفی که برای دکوراسیون مدارس بررسی می کنیم، همه دارای نکات فراوانی هستند. هدف پیرامید طرح این است که شما این طرح ها را به خوبی ببینید و نکات مربوط به هریک از آن ها را براحتی فرا بگیرید. سپس این نکات را در طراحی دکور مدارس خود پیاده سازی کنید. معمولا ایده ها از مدارس خارجی برای شما جمع آوری شده اند، به همین دلیل شاید نتوانید تمام این ایده ها را مو به مو پیاده کنید.

اما نگران نباشید، زیرا ما اصل مطلب را به شما خواهیم گفت. برای مثال، فرض کنید یک معلم درسی را تدریس می کند، ممکن است مسائل مختلفی در آن زمینه در برابر دانش آموز قرار داده شوند. اما دانش آموز اصل مطلب را فهمیده است و می تواند با توجه به شرایط، بهترین انتخاب را انجام دهد. دقیقا همین قضیه درسی برای ایده های دکور مدرسه نیز برقرار است.

شما می توانید با در دست داشتن لیست متریال موجود و همچنین هزینه های برآورد شده، یک دکوراسیون شیک برای مدارس خود ترتیب دهید. البته باید در نظر داشته باشید که می توانید برای طراحی دکور، ایده پردازی را به تیم متخصص آن بسپارید. ما در پیرامید طرح این کار را برای شما انجام خواهیم داد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید.

برویم سراغ بررسی هر یک از این ایده ها و بررسی نکات مربوط به هر یک از آن ها!

1. در اتاق های کوچک، حتما از قفسه ها و میز ها استفاده کنید.

معمولا پرونده ها و اسناد مختلفی در هر مدرسه وجود دارند که باید تمامی آن ها آرشیو شده و برای سال های بعد نگهداری شوند. حال اگر شما بتوانید یک محیط خوب برای نگهداری این اسناد و پرونده ها ایجاد کنید، می توانید بهترین نتیجه را از دکور مفید خود بگیرید.

معمولا اتاق ها و فضا های کوچک، برخلاف تصور عموم، می توانند باعث افزایش زیبایی دکوراسیون شما شوند. این به این دلیل است که در طراحی دکوراسیون ها، بخش های کوچکتر می توانند عناصر را به طرز جالبی در خود نگه دارند و هیچ فضای اضافی باقی نماند. این خود باعث می شود تا رفته رفته که متریال بیشتری کنار هم می چینید، حس شما نیز نسبت به دکورتان بهتر شود.

قفسه ها و کمد ها که دارای کشو های بسیاری باشند، می توانند بهترین انتخاب ها برای شما باشند؛ زیرا شما می توانید به راحتی این قفسه ها و کمد ها را با هم ست کنید، آن ها را با دیگر متریال موجود در اتاق ست کنید و به راحتی وسایل زیادی را در آنها جای دهید. علاوه بر این، مطمئن خواهید شد که رفته رفته به استفاده های مفید از این قفسه بیشتر نیز خواهند شد؛ زیرا می توانید براحتی طبقه بندی و دسته بندی پرونده ها را با این طراحی دکوراسیون اداری انجام دهید.

 

دکوراسیون اداری | پیرامید طرح

2. از تابلو های خاص با متون انگیزشی استفاده کنید.

معمولا استفاده از تابلو های انگیزشی در مدارس مرسوم نیست، زیرا تابلو های اعلانات مکانی برای چسباندن اعلانات مهم و مختلف مدرسه هستند و دیگر بخش ها نیز با اثرات و مقام های دانش آموزان پر می شوند! اما شما در طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس می توانید از تابلو های مختلفی استفاده کنید که بهترین نتیجه را برای افزایش زیبایی دکور به شما بدهند.

در این راستا، ابتدا باید بدانید که این تابلو ها را در چه اتاقی بچسبانید، معمولا این تابلو ها برای کلاس ها مناسب نیستند! زیرا دانش آموزان ممکن است شیطنت کرده و به این تابلو ها آسیب برسانند. اما اگر برای یک اتاق کوچک در دفتر مدرسه می خواهید تابلو انتخاب کنید، ایده تابلو های موجود در عکس زیر را ببینید:

 

معرفی ایده های مختلف برای طراحی دکور مدارس

این تابلو ها علاوه بر افزایش زیبایی اتاق، باعث پوشش آسیب های موجود روی دیوار نیز خواهند شد. علاوه بر این، در طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس، استفاده از تابلو ها می تواند باعث افزایش همخوانی ترکیب رنگ متریال موجود در اتاق نیز شود.

3. از میز های پر کاربرد تر با طراحی خاص استفاده کنید.

معمولا استفاده از میز های بزرگ و جاگیر می تواند در اتاق های کوچک مشکل ساز باشد؛ به همین منظور پیشنهاد می کنیم از میز هایی استفاده کنید که براحتی بتوانید پشت آن ها نشسته و به دیگر پرونده ها و اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشید.

طراحی میز خاص برای مدرسه

در ایده بالایی می بینید که رنگ صندلی با پد زیر موس ست شده است، شما می توانید از همین نکته به خوبی استفاده کنید. برای دیگر متریال موجود در اتاق مثل صندلی های دیگر، کمد ها، مبل ها و… نیز می توانید این ترکیب رنگ را حفظ کنید تا بهترین نتیجه را از ایده موجود بگیرید. همچنین می توانید با برخی وسایل تزئینی، روی میز را تزئین کنید تا جذابیت اتاق و این محیط بیشتر و بیشتر نیز شود.

4. اتاق معلمان را می توانید به طرز دیگری طراحی کنید!

معمولا طراحی اتاق معلمان محترم با همان طرح های قدیمی انجام می شوند. اما در دنیای مدرن امروز، جایگاه ویژه ای می توان برای طراحی دکور اتاق معلمان در نظر گرفت. معمولا صندلی ها باید بهمراه میز و برخی وسایل دیگر استفاده شوند تا بتوان علاوه بر کاربرد مفید، زیبایی خوبی به اتاق افزود. در عکس زیر یک ایده بسیار جالب برای این اتاق را می بینید:

 

معرفی ایده های مختلف برای طراحی دکور مدارس

می بینید که متریال موجود در این اتاق همه از یک جنس ساخته شده اند؛ البته منظورمان متریال میز ها و صندلی ها است! این خود به این معنا است که می توان با کنار هم گذاشتن صندلی ها و میز های با کیفیت بالا، بهترین نتیجه را از طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس گرفت. یادتان باشد که از این نکته، یعنی ست کردن میز ها و صندلی ها و استفاده از میز و صندلی های مدرن، می توانید در دیگر اتاق ها نیز استفاده کنید.

5. کمی فضای آموزشی را رنگی تر کنید!

با توجه به افزایش محبوبیت و استفاده از آموزش های مجازی، می توانید از نمایشگر های مختلف در یک کلاس کوچک استفاده کنید. برای مثال، در عکس زیر می بینید که یک نمایشگر کوچک روی دیوار قرار داده شده است و دیگر متریال همانند یک منزل کنار هم چیده شده اند. این طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس بسیار محبوب است؛ زیرا می توان در آن راحتی بسیار فوق العاده را پیدا کرد.

همچنین می توان بهترین نتیجه را از تدریس نیز گرفت. شما در این اتاق می توانید علاوه بر افزایش جذابیت ویدئو های آموزشی و تدریس های حضوری، حس آرامش منزل را به دانش آموز هدیه کنید. البته این ایده بیشتر برای مدارس ابتدایی مناسب تر است، زیرا بچه ها در این سنین بیشتر یاد خانه می کنند و این طرح دکور می تواند به آن ها آرامش خاصی بدهد.

6. قفسه جوایز را با متریال جذاب طراحی کنید.

معمولا قفسه جوایز از زیباترین و خواستنی ترین بخش ها در یک مدرسه است. این بخش که می تواند متریال مختلفی داشته باشد، می تواند با کوچک ترین جزئیات تزئین شود. بطور کلی، بهتر است ابتدا ایده کلی خود درباره طراحی دکور این قفسه را بررسی کنید. سپس نسبت به انتخاب رنگ های مناسب این قفسه تصمیم بگیرید.

معمولا کمد جوایز مدرسه باید حس شیرین کنجکاوی را در بین دانش آموزان ایجاد کند. می توانید از یک میز روبروی کمد استفاده کنید و برخی وسایل را روی آن قرار دهید. این وسایل می توانند برخی جوایز نیز باشند که برای دانش آموزان در نظر گرفته اید. نکته اصلی در بررسی این ایده طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس این است که طراحی کمد جوایز با یک میز می تواند بصورت ست انجام شود، این میز و کمد نیز می توانند به راحتی باعث افزایش زیبایی و نظم اتاق مدرسه شما شوند.

معرفی ایده های مختلف برای طراحی دکور مدارس

7. در طراحی دکور مدرسه به نورپردازی اهمیت ویژه ای بدهید.

نورپردازی و استفاده از نور موجود در طول روز، یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون مدرسه است. معمولا مدارس در طول روز باز هستند و شب ها که نور آفتابی وجود ندارد، کار در مدرسه نیز وجود ندارد. به همین دلیل می توان از نور خورشید به خوبی استفاده کرد تا بهترین دید به مخاطبین داده شود. برای مثال، به تصویر زیر نگاهی بیاندازید:

می بینید که قرار دادن میز در کنار دو پنجره کوچک می تواند هم نور مورد نیاز برای میز را تامین کند، هم انعکاس جالبی از متریال موجود روی میز بسازد. این ایده می تواند در هر مدرسه و با کمترین هزینه اجرایی شود، شما فقط کافی است بدانید که مسیر تابش نور خورشید به چه شکل است. این کار خود باعث افزایش زیبایی اتاق و افزایش جذابیت متریال مورد استفاده خواهد شد. باید دقت داشته باشید که نور بیش از حد نیز وارد اتاق نشود؛ این بدین منظور است که نگذارید دید کلی و خوب روی متریال اتاق از بین برود.

8. کمی ارتفاع طراحی را پایین بیاورید تا به وجد بیایید!

معمولا دانش آموزان در مقطع ابتدایی و راهنمایی قد کوچکی دارند؛ شما می توانید از این واقعیت استفاده کرده و طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس را با نتیجه بهتری انجام دهید. برای مثال، تصویر زیر را ببینید:

دکوراسیون اداری | پیرامید طرح

می بینید که میز، صندلی، قفسه ها و حتی وسایلی مانند چاپگر در ارتفاع بسیار پایینی قرار دارند. این ارتفاع پایین می تواند علاوه بر افزایش حس شیرین طراحی دکور، باعث افزایش استفاده مفید از فضا نیز شود. روی دیوار نیز می بینید که از چند تابلو استفاده شده است که باعث افزایش جذابیت اتاق خواهد شد.

در مدارس، اتاق های مختلفی برای مسئولین محترم وجود دارد، این ایده برای اتاق هایی مثل اتاق معلم پرورشی بسیار مناسب است. از این اتاق نمی توان طراحی اتاق مدیر مدرسه بکار برد؛ زیرا معمولا اتاق مدیران برخی اوقات مکانی برای برگزاری مجالس می شود. پس بهتر است از این ایده برای تزیین اتاق مدیر مدرسه و اتاق های کوچک که کاربرد های متنوعی ندارند، استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله از پیرامید طرح دیدیم که ایده های مختلفی برای طراحی دکوراسیون اداری مدارس وجود دارد. هر یک از این نکته ها دارای نکات بسیاری بودند که رعایت هر یک از آنها می تواند باعث افزایش جذابیت مدرسه و کلاس های درس شود. اگر نمی توانید این ایده ها را به خوبی پیاده سازی کنید، بهتر است از ما کمک بخواهید. پیرامید طرح مفتخر است که با تجربه چندین ساله حرفه ای در زمینه طراحی دکور، ایده های شما را می تواند پیاده سازی بکند.

مهم نیست متریالی که شما انتخاب می کنید چه رنگی باشد؛ مهم این است که بتوانید این متریال را به خوبی استفاده کنید. اگر بتوان از هر بخش دکوراسیون اداری به خوبی استفاده کرد، می توان تمرکز مخاطبان را در نقطه ای که مدنظر دارید، جذب کنید. همچنین می توانید عیب های ساختمان کلاس ها و مدارس را با دکور خوب پوشش دهید.

 

سوالات متداول

ایده های دکوراسیون اداری برای مدارس شامل چیست؟

این ایده ها بیشتر برای بهبود دید شما نسبت به موضوع کلی پیشنهاد می شوند. در این راستا، بهترین ایده ها برای دکوراسیون باید بتوانند متریال را به خوبی برای شما بکار ببرند.

چرا طراحی دکوراسیون اداری برای مدارس مهم است؟

طراحی دکوراسیون برای مدارس بسیار مهم است، زیرا معمولا خرابی مدارس بدلیل استفاده های زیاد، بی شمار اند. با طراحی دکور می توان این خرابی ها را تا حد زیادی کاهش داده و آن ها را به خوبی پوشش داد.

آیا باید طراحی دکوراسیون اداری را به دکوراتور بدهیم؟

بهتر است این کار را به کاردان خود بسپارید، زیرا تجربه حرفه ای در هر کاری نشان دهنده کیفیت بالاتر آن کار خواهد بود. پیرامید طرح همراه شما است تا بهترین ایده ها را برای دکوراسیون مدارس شما پیشنهاد داده و آن ها را پیاده سازی کند.

چگونه ایده های جدید برای طراحی دکوراسیون خلق کنیم؟

ابتدا باید ایده های مختلف برای طراحی دکوراسیون را ببینید، سپس باید نکات این ایده ها را استخراج کنید و سپس می توانید ایده های جدید نیز خلق کنید.

چرا باید طراحی دکور را جدی بگیریم؟

طراحی دکوراسیون همیشه باید اهمیت بسیار زیادی داشته باشد، زیرا علاوه بر افزایش عمر متریال موجود در محیط داخلی، می تواند باعث افزایش زیبایی و جذابیت آن نیز شود.