پارکت

 

Pyramid_T-333(1)

امروزه یک اصطلاح بسیار عامیانه در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف در همه جا رایج است و آن استفاده از متریالی به نام پارکت می باشد.پارکت های موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند:1-پارکت چوب طبیعی که تماماً از جنس چوب درختان می باشد و 2-پارکت لمینیت که از مشتقات چوب تولید می گردد.در ادامه به توضیح این دو دسته پارکت خواهیم پرداخت.

Pyramid_T-333(2)

1) پارکت چوب طبیعی:

پارکت های چوبی از تکه های پازلی کوچک تشکیل شده اند که نصب آن وقت گیر بوده و در انتها باید ساب زده و با لاک پوشانده شوند تا از خوردگی حشرات در امان بمانند .قابل ذکر است این نوع از پارکت ها را  با استفاده از چسب به کف اتاق می چسبانند.

Pyramid_T-333(3)

از نظر طراحان و معماران پارکت های چوبی بسیار زیباتر و کارآمدتر از پارکت های لمینیت می باشند ولی به دلیل قیمت بالای آن، مدت زمان طولانی برای نصب و رنگ کاری پارکت با چوب طبیعی، بیشتر پیشنهاد استفاده از پارکت لمینیت را می دهند.

2) پارکت لمینیت:

پارکت های لمینیت که از مشقات چوب می باشند و ساختار آنها از چوب فشرده شده به همراه پلاستیک بوده که با دو روکش لمینیتی در زیر و روی کار پوشانده شده اند.

Pyramid_T-333(4)

این گونه از پارکت ها در برابر رطوبت مقاوم بوده و به علت استفاده از مواد پلاستیکی در ساختارشان از خوردگی حشرات نیز در امان می مانند.

پارکت های فوق که در 2 طول 25*2 سانتی و30*1 سانتی و قطر 8 و 12 میلیمتری در بازار موجود می باشند ، نصبشان بسیار سریع بوده و با استفاده از کلیک های نر و ماده درون هم چفت می شوند که این امر باعث بالا بردن سرعت و زیبایی کار خواهد شد.

پارکت های لمینیت به زمین نمی چسبند و اگر شما از کف سرامیک و یا سنگی برخوردار هستید می توانید در صورت لزوم آنها را به مکان دیگری انتقال دهید و بدون هیچ گونه آسیبی به محیط از سنگ های زیر آنها استفاده مجدد نمایید.

Pyramid_T-333(5)

فوم به کار رفته در زیر پارکت های مذکور یک عایق صوتی و حرارتی قوی بوده و محیطی آرام را بوجود می آورد. پارکت های لمینیت از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر از پارکت های چوب طبیعی می باشند.

پارکت ها با تنوع در طرح و رنگ قدرت انتخاب شما را بالا برده تا بتوانید زیباترین محیط را برای خود،خانواده یا در محیط کارتان خلق نمایید.

برای انتخاب صحیح پارکت فضای مسکونی و اداری خود با مجموعه پیرامید طرح تماس حاصل فرمایید.