تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری | پیرامید طرح

تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری | پیرامید طرح

تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری، امروزه چیزی فراتر از یک تکنیک طراحی به شمار می‎ آید. بسیاری از شرکت ها، استارت آپ‎ ها و مجموعه‎ های حرفه ای، به نقش جزئیات طراحی مجموعه خود در جذب مشتری تاکید دارند. داشتن محل کار مناسب، برای به دست آوردن عملکرد خوب و همچنین ایجاد شرایط برای رفاه و ارتقای کارمندان ضروری است. روشنایی، تهویه مناسب، مبلمان و دما از جمله جنبه‌های اساسی هستند که در صورت طراحی صحیح، تاثیرگذاری بالایی بر مشتریان دارند. این عوامل نه تنها برای تثبیت اعتماد مشتریان مناسب هستند، بلکه محیط را برای کارکنان و کارمندان نیز بهینه تر می‎کنند.

طراحی دکوراسیون در اداره چیست و شامل چه مواردی است؟

طراحی دکوراسیون اداری | پیرامید طرح

با توجه به تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری، بسیاری از سازمان ها دفاتر با پلان باز را انتخاب می کنند. برخی دیگر نیز به دنبال طراحی اداری مدرن هستند و بسیاری در حال ایجاد فضاهایی هستند که مورد توجه رسانه‎های مختلف باشد. اما با توجه به افزایش این روند، شایسته است از خود بپرسیم که آیا طراحی فضای اداری دارای مزیت است؟ یعنی طراحی فضا به طور خودکار باعث ایجاد تعلق کاری مشترک، ادغام تیمی و عملکرد بهتر و در نهایت جذب مشتریان می شود؟ در پاسخ به شما باید بگوییم بله! به همان میزان که تخصص، تجربه و فرهنگ بر روی راندمان کارمندان و جذب مشتریان تاثیر می‎گذارد، طراحی اداری نیز می‎تواند تاثیر گذار باشد.

برای اینکه بتوانید دکوراسیون اداری مناسب با مجموعه خود را طراحی کنید، به یک سری شاخصه‎ ها و پارامترها نیاز دارید. به عنوان نمونه، میزان فضایی که در اختیار دارید و تعداد کارمندان، از مهم ترین پارامترهای طراحی داخلی دکوراسیون هستند. همچنین باید به خروجی‎هایی از قبیل میزان نورگیری اتاق‎ها و اهمیت هر بخش با توجه به نظر مشتری نیز توجه کنید. تمامی این موارد در نهایت باعث طراحی بهتر و موثرتر اداره می‎شوند.

تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری چیست؟

تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری ها | پیرامید طرح

طراحی دکوراسیون اداری می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر مشتریان داشته باشد. در واقع، اولین انطباقی که مشتری با یک شرکت یا سازمان دارد، طراحی داخلی و دکوراسیون آن است. بنابراین، طراحی داخلی ساختمان اداری می‌تواند بر تصور و نگرش مشتری نسبت به شرکت یا سازمان تاثیر گذار باشد. با توجه به اهمیت این موضوع، امروزه بسیاری از رقبای اداری اقدام به ایجاد دکوراسیونی خاص برای اداره خود کرده‎اند. طراحی فضای اداری می‌تواند نشان دهنده ارزش‌های والای شرکت یا سازمان باشد. مثلا، اگر شرکتی معتقد به فضای کاری باز و هماهنگی بین همکاران است، می‌تواند از طریق طراحی دکوراسیون، این ارزش‌ را به مشتریان خود القا کند.

دکوراسیون اداری می‌تواند به مشتریان احساس راحتی و اطمینان بخشی بدهد. این امر به این خاطر است که یک دکوراسیون با ظاهری زیبا و مرتب، محیط کاری را برای مشتریان دوست داشتنی‎تر و دلپذیرتر می‌کند. همچنین برای مشتریان جزئی نگر، می‌تواند به عنوان یک نشانه از حرفه‎ای بودن و کیفیت بالای شرکت یا سازمان در نظر گرفته شود. این به مشتریان کمک می‌کند تا اعتماد بیشتری به شرکت، سازمان یا اداره پیدا کنند. حتی برخی از آن‎ها پس از اولین مراجعه، مشتریان دیگری را نیز به مجموعه معرفی می‎کنند.

مجموعه پیرامید طرح، با عنایت به خداوند و تمرکز ویژه متخصصان مجموعه، چند دهه ای است که در زمینه طراحی معماری فعالیت می کند. عمده فعالیت های این مجموعه در زمینه طراحی داخلی اداری، طراحی معماری و بازسازی فضاهای اداری، تجاری، مسکونی و عمومی است. هدف والای این مجموعه ایجاد بستری مناسب برای افزایش خدمات بیش تر به مشتریان و متقاضیان است. در ادامه شما را با خدمات مختلف این مجموعه به طور کامل آشنا می کنیم.

اثربخش ترین شیوه های طراحی دکوراسیون اداری

شیوه های طراحی دکوراسیون اداری

حال که با تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری آشنا شدید، بهتر است با موارد مهم بعدی نیز آشنا شوید. یکی از این موارد، نحوه چیدمان فضاهای اداری به گونه ای است که متقاضیان را جذب خود کند. این امر یکی از مهم‎ترین عواملی است که می‌تواند به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کند تا اعتماد مشتریان خود را جلب کنند. همچنین این مورد می تواند برای سازمان ها و ادارات جنبه رقابتی داشته باشد و در نهایت عملکرد شرکت را بهبود می بخشد. در ادامه به برخی از اثربخش ترین شیوه های طراحی جزئیات اداری اشاره خواهیم کرد:

 • استفاده از رنگ‌های مناسب:

یکی از موثر ترین عواملی که می‌تواند بر دکوراسیون اداری تاثیر بگذارد، استفاده از رنگ‌های مناسب است. استفاده از رنگ‌هایی که با هویت و برند شرکت سازگاری داشته باشند، می‌تواند به مشتریان نشان دهد که شرکت یا سازمان اعتبار بالایی دارد. در برخی موارد نورپردازی ادارات و مجموعه ها نیز می تواند بر پیش داوری های مشتریان تاثیر بسزایی داشته باشد. نورپردازی مناسب می‌تواند به مشتریان احساس راحتی و اعتماد بدهد. استفاده از نورپردازی مناسب و بهینه شده، این احساس را در مشتریان ایجاد می کند که مجموعه دارای برنامه ریزی و هدفمندی است.

 • استفاده از فضاهای باز:

استفاده از فضاهای باز، یکی از پارامترهای مهم تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری است. این مورد می‌تواند به مشتریان احساس هماهنگی و تعامل بین همکاران در شرکت یا سازمان را القا کند. همچنین به مشتریان نشان می‌دهد که شرکت یا سازمان به هماهنگی و همکاری بین کارمندان خود توجه می‌کند. به علاوه برای برخی از مشتریان، استفاده از تکنولوژی مدرن نیز یکی از شاخصه های جذب به سمت مجموعه است. این پارامتر می‌تواند به مشتریان نشان دهد که شرکت یا سازمان به روز بوده و با تکنولوژی‌ها و فناوری های مدرن آشنا است.

چگونه با طراحی فضای اداری بر ذهن مشتری اثر بگذاریم؟

طراحی فضای اداری بر ذهن مشتری

برای اینکه تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری بر ذهن مشتری چند برابر شود، باید به نکات مهمی دقت کنید. قبل از شروع به طراحی اداری، باید نیازهای مشتری را به دقت بررسی و درک کنید. برای این منظور، می‎توانید به طور نامحسوس با مشتریان خود صحبت کنید و سوالاتی در مورد نیازهایشان بپرسید. آن ها ممکن است پاسخ های مختلفی به شما بدهند اما در نهایت همگی دارای سلسله انتظارات اساسی هستند. لازم است بدانید با تثبیت در ذهن مشتری به عنوان یک مجموعه منظم، می توانید از مزایای بی شماری بهره مند شوید.

در بخش بعدی به انتظاراتی که مشتریان از طراحی جزئیات سازمان ها و ادارات دارند می پردازیم.

 • استفاده از مبلمان و تجهیزات با کیفیت
 • طراحی فضاهای باز و ایجاد فضای سبز دلباز
 • استفاده از تکنولوژی ها و فناوری های فوق پیشرفته
 • استفاده از تصاویر و پوسترهای الهام بخش
 • استفاده بهینه و دقیق از فضاهای شیک و مدرن
 • ایجاد هارمونی میان رنگ و دکوراسیون محیط
 • ایجاد فضایی برای راحتی و آسایش مشتریان
 • اختصاص دادن فضایی برای ارتباط موثر با کارمندان
 • ایجاد امکاناتی ویژه برای استفاده انحصاری مشتریان
 • به کارگیری حداکثری فضا برای ساخت محیط های اداری

مجموعه پیرامید طرح با در نظر گرفتن تاثیر طراحی دکوراسیون اداری بر مشتری، تمامی موارد نامبرده را به صورت اختصاصی اجرا می کند. برای آشنایی بیش تر با خدمات این مجموعه حرفه ای، توصیه می کنیم مقالات دیگر ما را مطالعه کنید.